Gaflet- Delalet-Hıyanet

Yazılarımıza yaz tatili münasebetiyle ara verdik ama bu süre içerisinde ülkenin gündemi yoğunluğunu hiç kaybetmedi. Bu yoğun gündemin en önemli unsuru tabii ki terör olayları oldu. Maalesef 2012 yılında terör olayları ve buna bağlı olarak verdiğimiz kayıplar hep artış gösterdi.

Bu artışın sebebi nedir diye bir düşünülürse son yıllarda uygulanan yanlış politikaların sonucu olduğu görülecektir. Zira “açılım” adını vererek Devlet teröristleri davul zurna ile karşıladı. Gelen teröristler kahramanlar gibi bölgede gezip durdular. Gencecik bölge insanların gözünde hepsi birer halk kahramanı haline dönüştürüldü. Bu gafletin adı açılımdı işte size sebeplerden biri.

Adını demokrasi koyup terör örgütüyle direkt bağlantısı olan partinin meclise girmesi sağlandı. Bu partinin milletvekili resmen örgütün temsilciliğine soyunmuş vaziyetteler. Peki ne yapabiliyorsun. Koca bir hiç. Bu partinin milletvekilleri dağda gezen ve belki de onlarca şehidimizin katilleri olan teröristlerle kameralar önünde sarmaş dolaş oluyorlar. Milletvekillerince teröristlere büyük bir minnet ve muhabbet sergileniyor. Bunu gören bölgedeki çocuk şöyle düşünmez mi? “ Helal olsun bu gerillaya, bak ne güzel koca koca milletvekilleri bile nasıl sarılıyorlar ve şükranlarını gösteriyorlar. Biz de böyle abiler gibi olalım bize de aynı muhabbet gösterilsin”

Eee sen devletsen senin karayoluna dağdan inmiş ve milletvekilleriyle sarmaş dolaş olmuş teröristleri bir saatte bulup hakkından gelmezsen olacak olan budur. Terörist gerilla olarak adlandırılır, kahraman olur, gemi de azıya alırlar tabi ki.

Toplanma merkezinde konvoy halinde askerlerini birliklerine gönderiyorsun. Usulen bir iki araç da koruma amaçlı önden arkadan takip ediyor. Sonra ne oluyor, konvoya roket saldırısı değil iki metreden ateş ediliyor ve on şehit veriliyor. Senin Helikopterin, yok mu konvoyu havadan takip etsin. Yeterli güvenlik kuvvetin yok mu yol güvenliğini önceden sağlasın. Eşkıya şehre, karayoluna iniyor senin haberin yok.

Bu memlekette hiç mi istihbarat örgütü yok. Hiç mi bir şeyleri önceden duymuyorlar. Bir devletin gücünü itibarını gösteren en önemli unsurların başında istihbaratı gelir. Paramızı güçlendirdik, pasaportlarımız itibar görüyor diyenler istihbarata niye aynı önemi gösteremiyorlar.

Bu ülkenin ilçeleri resmen işgal edilmeye çalışılıyor. Teröristler bazı il ve ilçe girişlerinde pasaport kontrolü gibi uygulamalar yapıyor. Hatta resimleri gazetelerde yayınlanıyor. Devletin bazı il ve ilçelerde hiçbir şekilde etkin olmadığı iddiaları ortada dolaşıyor. Bu iddiaların aksi halen ispatlanabilmiş değil. Bölgede görev yapan devlet memurlarına yapılan saldırılar devam ederse hiçbir devlet memuru (polis hakim savcı kaymakam dahil) göreve gitmek istemez ve istifa etmeye başlarlarsa ne yapılacak? Bölgeden devlet tamamen elini çekecek mi? O zaman.

Vatanın toprakları kutsaldır, Vatan bir bütündür bölünemez sözlerini bir yana bırakın. Vatan nasıl bölünür, parçalanır? Diye merak ediyorsanız, Balkanların, Osmanlı Devletinin elinden nasıl çıktığına, Osmanlının nasıl parçalandığına bir zahmet bakın. Göreceksiniz ki bugün bölgede cereyan eden olayların neredeyse aynıları o zamanda Balkanlar’da, meydana gelmiş.

Gaflet-delalet ve hıyanet silsilesinin birincisini maalesef geçtik ikincisinin de sonlarındayız. Üçüncüsüne varmayı Allah nasip etmesin diyoruz ama bu gidişat hiç hayra alamet değildir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.