Esad’ı Yeni mi Tanıyorsunuz?

Suriye’den Türkiye’ye top mermisi düştü 5 vatandaşımızı kaybettik.

Türkiye anında cevap verdi ve Suriye’ye top atışı yapıldı. Suriye ölenlerin Suriye askerleri olduğu söylendi.

Birkaç gün sonra yine Suriye’den top mermileri Türkiye’ye düştü bu kez can kaybı olmadı. Türkiye anında cevap vererek Suriye’ye top atışları yaptı.

Bunlar gazetelerde yazılan haberler. Şimdi bu karşılıklı top atışları ne oluyor. Senin topun varsa bak benim de var demenin mi? mücadelesidir bu.

Suriye’de muhalif diye katledilen masumlar 2 sene önce de Suriye’de idiler, Suriye vatandaşıydılar. Esad yine onlara olmadık zulümler yapıyordu. Bundan bizim haberimiz yoktu da yeni mi oldu? Muhaliflerin katledilmesi ve Esad rejiminin kanlı yüzünden, Türkiye Cumhuriyetinin yeni mi haberi oldu?

Hani biz vizyon sahibi bir ülke olmuştuk. Hani Türkiye Cumhuriyeti Ortadoğu’nun istikrarını güvenini sağlayan en önemli unsurdu. Hani bu bölgelerde Osmanlı Devletinin varisi olarak söz sahibiydik.

Demek ki hepsi laf-ı güzafmış. Kimsenin bizi iplediği yok. Başta Esad’ın tabi ki. Adam bakıyor Türkiye ABD’nin ipiyle kuyuya iniyor, kendisi de Rusya’nın ipini tutarak kuyuya iniyor. Eee sen politika bilirsin de elin oğlu bilmez mi?

Yağdırır kafana top mermilerini sen de birkaç tane atarsın devam eder gider böyle. Atalarımız boşuna dememişler “kedinin bacağını ilk günden ayıracaksın” diye. Sen Esad’ın ne olduğunu neler yaptığını bugüne kadar anlamayıp, net tavır almazsan bugün olanlar başına gelir. Başına geldiğinde de ne yapacağına bir türlü karar veremezsin.

Peki, biz buralara nasıl geldik? Daha 1.5- 2 sene önce can dostumuz kardeşimiz Esad nasıl düşman oldu bize? Bu husumetin sebebi batılı devletlerin çıkarları olmasın? Esad devrilirse yerine gelecek olanlar bizim dostumuz olacak diye bir garantimiz var mı?

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.