Elazığspor’la Vezir Olup, Kavşak’la Rezil Olmak

Elazığ şu meşhur kavşak meselesi yüzünden sıkıntılı günler geçiriyor. Belki de hiç hak etmediği kadar sıkıntılı günler. Aslında böyle düşünmek yanlış diyebilirsiniz. Zira Elazığ Spor süper lige çıkmış, Türkiye’de kaç şehre nasip olmuş bu başarı diyebilirsiniz. 

Haklısınız, Süper Lig’de, İzmir’in Adana’nın takımı bile yokken Elazığ Spor var. Bu büyük başarı tabii ki. Ne kadar sevinsek azdır. Ancak bu büyük başarıyı destansı bir şekilde başaran bu şehir, şehrin ortasına bir kavşak yapmayı beceremedi. TV’lerdeki konuşmalarından ima yollu dahi olsa, süper lig’e çıkmamızda büyük katkıları (!) olduğunu anladığımız milletvekillerimiz, idarecilerimizin kavşak konusunda da ekranlara çıkıp bilgi vermesini beklerdik. 

Bu kavşak konusunda bütün ülkeye tek kelimeyle rezil olduk şehir olarak. Süper lige çıkmakla nasıl vezir olduysak bu kavşakla da rezil olduk anlayacağız. Hukukun üstünlüğü gitti geldi Elazığ’ın kavşağına işledi. Evet, altı üstü bir kavşak. Artık her büyük ilçede bile birer ikişer tane yapılmış ve vaka-yı adiyeden bir hizmet olarak görülen sıradan, bildiğiniz kavşak yüzünden. 

Kavşak inşaatıyla ilgili birileri mahkemeye dava açmış bu kavşak inşaatı usulsüzdür diye. Mahkeme konuyu incelemiş, inşaatın usulsüz olduğunu söylemiş ve kavşak eski haline getirilsin demiş. 

Eeeee ne oldu şimdi. Birilerinin, morarması, utanması, sıkılması, strese girmesi, rezil oldum demesi, mahvolduk demesi, bu iş beni bitirir demesi, gerekmiyor mu? Gerekiyor. Peki bunları diyeni gördünüz mü? Yok tabii ki. Peki ne olacak şimdi? 

Bu kararı alan hâkimler elbette haklıdırlar; buna inanıyoruz ve inanmak zorundayız. Ancak inandığımız güvendiğimiz hukuk, bu kavşak işini yüzüne gözüne bulaştıran şehrimizin aziz ve muhterem yöneticilerine de işlese ya. Bütün şehir rezil rüsva olmuşuz, ortada sorumlusu yok. 

Bu nasıl bir iştir? Böyle bir durum nasıl olur? Anlamak mümkün değil. Kavşak işinin bu hale gelmesinde dahli olanlar maalesef Elazığ Spor süper Lig’e çıktı diye, TV’lere çıkıp pişmiş kelle gibi sırıtarak beyanatlar vermeyi biliyorlar ama. 

Hadi diyelim devleti 10-15 milyon zarara uğrattı birileri. Peki bunun hesabını da başka birilerinin sorması lazım değil mi? Evet. Peki soran var mı? Yok. Peki kim soracak? 

Bu işin bu hale gelmesinde vebali, kusuru olanlar. Bu işte kusuru olanlardan hesap sorması gerekenler. Bu kavşaktan geçerken eğer vicdanlarınız sızlamıyorsa Allah hepinizi ıslah etsin. Biz sizleri Allaha havale ettik. Allah da sizleri bildiği gibi yapsın. 

Not: Bu kavşağın üzerinin örtülmesine ben şahsen karşıyım. En iyisi umumi tuvalet yapılsın diyorum. Kavşağın olduğu bölgede böyle bir hizmetin eksikliği de giderilmiş olur. Umumi tuvaleti kullananlar “iyi ki kavşak yapmamışlar bak böyle daha iyi olmuş, içimizdeki sıkıntılardan kurtuluyoruz hiç değilse”, diyecekler ve bu büyük ve önemli hizmete sebep olanları akıllarına getirdikçe, huzur içerisinde def-i hacet edeceklerdir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.