Elazığ Haberleri

Elazığ televizyonlarında geçen hafta haberleri  seyretmek istedim.  
Haber seyredeceğimi zannettim. Ancak nerde. Yine “Hacıgilin sağırlar birbirini ağırlar” misali haberler var.  
 
Haberlerde Sivil kuruluşların faaliyetlerinden bahsediliyor. İsimlerini sözüm ona kısaltmışlar. Tuhaf tuhaf kısaltmalar. (Kısaltmalar tarafımdan uydurulmuştur. Mizah olsun diye de olaylar kasten abartılmıştır.) 
 
Haber başlıyor.  
 
Elgusidat yönetim kurulu üyeleri Belediye Başkanını ziyaret ettiler ve filanca işlere yaptığı katkılardan dolayı bir plaket takdim ettiler. Tabi ki Belediye Başkanı da altta kalmamak için bir plakette o takdim etti. 
 
İkinci habere geçiliyor. Elemsigat yönetim kurulu üyeleri Dogasiat Derneğini ziyaret ederek Elimsigat yönetim kurulu başkanına bir plaket takdim ettiler. Dogasiat  Başkanı yaptığı konuşmada “Her şey Elazığ için” dedi. Dogasiat Başkanı ise yaptığı konuşmada gecemizi gündüzümüze kattık bu şehre bir şeyler kazandırmak için çalışıyoruz dedi. 
 
Üçüncü haber başlıyor. Ankara’daki Elazığlıların kurduğu Ankael derneği yönetimi Elazığ Valisini makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Dernek yöneticileri Valiye bir plaket takdim ettiler.  
 
Dördüncü haber. Elazığ Ticaret Odası yöneticileri filanca kurumun amirini ziyaret ettiler ve onlar da bir plaket takdim ettiler.  
 
Mevzuyu anlatabildiğimi zannediyorum.  
 
Bu şehrin dünya kadar sorunları var ancak bazı hazretler ısrarla yerel televizyon ve basın sayfalarında kasıla kasıla görüntü vermeye devam ediyorlar.  Ulusal basında haber oldukları zaman da nedense ortada görülmüyorlar.  
 
Biri diğerine plaket veriyor diğeri ötekine. Sanki memleketin bütün dertlerini bunlar çözmüş, o sevinçle birbirlerine sarılıp hediyeler veriyorlar.  
 
Tabi ya il dışında o kadar toplantılar düzenleyip, köfteler, peynirli ekmekler yiyip, sorunları çözdüler ya. Elazığ’ın sanayi, tarım ve madencilik üretimi arttı, işsizlik sorunu çözüldü ya. Ondan işte. Yapılan bu büyük faaliyetlerin meyveleri toplanıyor gördüğünüz gibi.  
 
Bu müsamere türü faaliyetleri haber yapan  Mahalli basın derseniz onların hali zaten harap olmuş. Valilik, Belediye ve yemekli toplantılar arasında mekik dokumaktan  bitap düşüyorlar. Ama hallerinden şikayetçi değiller gördüğüm kadarıyla. Çünkü onlar da “her şey Elazığ için !” sloganıyla şevkle çalıştıkları için hallerinden memnunlar.  Bir tek eksiklikleri ulusal basındaki Elazığ haberlerini bu yoğunluklarından dolayı takip edememeleri.
 
Tuhaf kısaltmaları olan bu sivil kuruluşların veya görevli bürokratların bu rahatlıkları neden kaynaklanıyor, bir düşünün. 
 
 Elazığlıların vurdumduymazlığından olmasın? 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.