ELAZIĞ BASININDA OTA BÖCEĞE DAİR KÖŞE YAZILARI

Seçimler yaklaştıkça ilimizde de seçim havasına girilmeye başlandı. Seçim havasına girildiğini nerden duyacak takip edeceğiz tabii ki yerel basından. Ama yerel basınımızın (özellikle köşe yazısı yazanlar) maşallahı var, çok güzel aktarıyorlar bu havayı. Bilmiyorum ne kadar takip ediyorsunuz ama necip mahalli basınımız epey bir süredir iktidar partisinin yayın organları gibi çalışmaya başlamışlar. 
Halkı bilgi sahibi yapmak gibi kutsi bir görevi üslenmesi gereken basın bırakın bilgi sahibi yapmayı halk üzerinde bilgi kirliliği yaratmaya çaba sarf ediyor. Adamın biri çıkıyor bu parti ülkeye Allah’ın bir lütfudur diyor. Hemen manşete çekiliyor haber olarak. Kim demiş bu önemli lafı Bilmem nerede yaşayan Elazığlı bir iş adamı. Şimdi bunun neresi haber. Bu lafı söyleyecek milyonlarca insan var bu memlekette. Söyleyen bu adamın özelliği nedir bundan bari bahset. İhale almaya çalışan bir işadamı mıdır yoksa aday olmayı mı düşünen biri midir ? Ne yaptığını kimsenin bilmediği sıradan bir insanın bu feyz! dolu demecini niye haber yaparsın. 
Necip medyamızın köşe yazarları da var malumunuz. Bunların çoğu da geçmişte mangalda kül bırakmayan değerli hemşerilerimiz. Ülkede özerklik, çift dil tartışılıyor, ortalık toz dumana gitmiş neredeyse ülkenin bölünmesi gündeme gelmiş vaziyette bunlarda tık yok. Herkes deneme yazısı yazıyor eski günlerden bahsediyor, çocukluğunu anlatıyor. Kusura bakmayın ama bu tip yazıları yazacak binlerce insan var bu şehirde sen köşe yazısı yazacak kapasitedeysen sana o köşeyi vermişler değil mi? Ota böceğe dair yazacaksan hiç yazma daha iyi. Şiir üzerine, tarih üzerine, havaların soğuduğuna dair yazmakla bu işlerin olmayacağını en iyi kendileri biliyor ama nedense ısrarla bu sade suya tirit konuları yazmaya devam ediyorlar.
Kendilerine bir çağrıda bulunmak istiyorum. Ülkede tartışılan çift dil ve özerklik konularında ne düşünüyorlar. Hükümetin uyguladığı Demokratik açılım konusunda fikirleri nedir. Destekliyorlar mı yoksa karşısındalar mı yazsınlar ve halkı bilgi sahibi yapsınlar. Uzatmayım konu çok. Lütfen bunları yazsınlar biz de görelim. 
Haa eğer ısrarla ota ve böceğe dair yazmaya devam edeceklerse konu sıkıntısı çekmesinler diye bazı konu başlıkları da vermek istiyorum.
- Nerede eski Elazığ muhabbeti
- Çocukluğumu yaşadığım mahallede başımdan geçen olaylar.
- Elazığ’ın içli köftesi başta olmak üzere mutfak kültürü.
- İktidar partisinden aday adayı olacakların üstün meziyetleri ve Elazığ’a nasıl faydalı olacakları.
- Türkiye’nin çeşitli şehirlerindeki ve yurtdışındaki Elazığlıların dernek ve vakıflarının toplantılarına katılıp yenilen peynirli ekmeğin ve patilelerin kalitesinden bahsetmek.
- Diğer köşe yazarı arkadaşlara methiyeler dizmek.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.