DAĞDAN İNDİM ŞEHİRE

Evet, açılımın sonuçlarını yavaş yavaş değil, bayağı hızlı bir şekilde görmeye başladık. Ülkenin her noktasında sokaklar savaş alanına döndü. Peki açılımdan önce böyle bir şey oluyor muydu? Sadece belli yıldönümlerinde artık rutin sayılacak eylemler oluyordu, o kadar. Peki, şimdi ne fark var? Cm’ yi bahane edip her yerde eylem yapıyorlar. Adları da örgüt sempatizanları. Niye yapıyorlar bu işleri örgütün başı biraz dar bir hücreye taşınmış diye. 
İnsan ürperiyor, bu adam 15 cm dar bir hücreye gitti diye bunları yaptırıyorsa, ileride neler neler yapar. Peki bu örgüte ve başına (Hapiste olmasına rağmen) dur diyecek bir merci yok mudur bu ülkede. Terörle mücadele dağda terörist kovalamak mıdır?. Peki bu olanlar terör değil midir? İllaki birilerini mi öldürecekler ki terör olsun. Aslında anlaşılmayacak bir şey yok. Örgüt yeni stratejiyi uygulamaya koyuyor. “Dağdan indim şehre”.
Hangi örgüt bu?. Bölücü terör örgütü PKK. Yani 1984 yılındaki Eruh baskınıyla başlayan kanlı eylemlerini bugüne kadar sürdüren örgüt. Güvenlik görevlilerini, öğretmenleri, doktorları, mühendisleri ve bir çok devlet memurunu sadece devlet memuru ve bölgeye hizmet ettikleri gerekçesiyle şehit eden yine bu örgüttür. Bununla yetinmeyip haklarını savunduklarını ileri sürdüğü Kürt vatandaşlarımızı çoluk çoçuk demeden katleden yine aynı örgüttür. 
Şimdi bütün bunlar sanki unutulmuş, yeni bir başlangıç olmuş gibi gösteriliyor insanlara. Bu kadar insanın kanına giren milyonlarca insana kan kusturan bu kanlı örgütü kuran ve bu kanlı eylemlerin emrini veren şahıs barış güvercini olarak lanse ediliyor bazı kesimlerce. Eskiden bu şahsa sayın denilince kıyamet kopardı, şimdi onun affedilmesinden bahsediliyor. Yarın sabah adamın hapisten çıktığını duysak hiç şaşırmayacak hale geldik. 
Bizi bu hale getirenler utansın demekten başka bir şey gelmiyor elimizden. Analar ağlamasın diye yola çıkıldı, şimdi memleketin de anasını ağlatmaya başladılar. Türk bayrağı görünce kırmızı görmüş boğaya dönüyorlar. Kamu ve vatandaşın mallarına zarar veriyorlar. Bu nasıl açılımdır. Halen bir menfaatini göremedik. Artık Barack Obama’nın bu konuya el atmasını bekliyoruz. Bakalım neler yumurtlanacak okyanus ötesinden

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.