Çılgın Sabahat’ın Tokatı kime?

Nihayet bu da oldu BDP milletvekili Çılgın Sabahat Başkomiseri tokatladı. Öte taraftan BDP Batman milletvekili (adını hatırlayamadığım için yazamıyorum) Kandil kostümü giymiş vaziyette polis arabalarına ve diğer araçlara taş atıyor. 

BDP’li milletvekilleri bu eylemleri, kendi iddialarına göre, Kürt halkının hakkını ve hukukunu sağlamak ve korumak adına yapıyorlar. BDP gerçekten bu ülkede yaşayan bütün Kürt halkını temsil ediyor mu? Bunu tam olarak anlamak zor ama herkes de biliyor ki durum böyle değil. BDP’liler kendilerince durumdan vazife çıkarıyor. 

Seçimler yaklaşıyor ya kim örgüte şirin görünürse milletvekili adaylığını kapacağını bildiğinden iyice gemi azıya almışlar. Ellerinden gelse keleşi alıp şöyle bir dağa çıkıp bir iki eylem yapıp gelecekler ama şartlar müsait değil. 

BDP’liler bunları yapar, bunu anlayabiliriz. Ama bu kadar ileri gidecek cesareti nereden buldular işler bu aşamaya nasıl geldi işin bir de bu boyutuna bakmak lazım.

Bundan bir buçuk yıl kadar önce Kandil’den gelen teröristleri açılım denilen ne idüğü belirsiz bir palavra icabı davul zurnalarla ayaklarına halılar serip çadır mahkemeleri kurarak karşıladık. Kimin adına? Devlet adına. 

Yaklaşık bir ay kadar önce BDP’liler bir fikir ortaya attılar. Terörist başı ev hapsine alınsın diyerek. Anlı şanlı Adalet Bakanımız cevap verdi. “Bu teklif düşünülebilir ama halk buna hazır değil” dedi. (Demek kendine kalsa olur diyecek) Kimin adına söyledi bunu adalet Bakanımız? Devlet adına.

Bu örnekleri çoğaltmak mümkün aziz okuyucularımız. Ama başınızı ağrıtmayalım. Bu süreci sizler de çok iyi biliyorsunuz.

Devleti idare edenler devletin onurunu şerefini bu kadar ayaklar altına alırsa Devlet düşmanlarının bir şey yapmasına gerek kalır mı? Polisi de tokatlar eline taş alıp camı çerçeveyi de indirir. Bir müddet sonra da daha ileri gider, ortalığı kan gölüne çevirir hiçbir şey yapamazsınız.

CHP milletvekili Çetin Soysal’ı yerlerde süründürüp gözüne yarım metreden biber gazı sıkan Türk Polisi de artık eylem yapan işçiyi, memuru, yumurta atan öğrenciyi bir tarafa bırakıp, içine düşürüldüğü bu durumdan bir an önce kurtarılmalıdır. Özellikle açılımdan sorumlu yetkilinin İçişleri Bakanımız olması da manidar bir durumdur.

Başına gelebilecek her türlü tehlikenin CHP ve MHP’den geleceğini zanneden AKP iktidarı bu iki partiden uğraştığı ve tehlikeli gördüğü kadar BDP’nin ne yapmaya çalıştığını ve ülkenin başına ne çoraplar öreceğini daha iyi anlaması lazım. Yoksa kimsenin bir şey anlamadığı ve kendilerinin çok şey beklediği şu meçhul açılımlarının bir işe yaramadığı ortada.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.