CHP, MHP, BDP İttifakı Varmış! Haberimiz Yok

Başbakanımız seçimlerde istediği sonucu alabilmek için öyle fazla çaba gösteriyor ki, bu gayretleri onun bazen ilginç sözler sarf etmesine neden oluyor.

Bunun en son örneğini geçen hafta yaşadık. AKP’nin BDP ile ilişkilerinin gerilmesi Hakkâri’de AKP mitinginde yaşananlar, Başbakanı bir hayli germiş olacak ki, CHP ile BDP işbirliği yapıyorlar dedi. Bunun ispatı olarak da kendisi miting yapacağı gün kepenklerin zorla kapatıldığını, insanların mitinge katılmamak için tehdit edildiği iddiasını ileri sürdü. Devamında da CHP’nin Hakkâri mitingine ise BDP’lilerin destek verdiklerini iddia etti. 

Tamam, güzel bunlara inandık diyelim. Ama Başbakanımız durmuyor ki. Hızını alamamışçasına devam ediyor: “Bu ittifakın içerisinde MHP de var. Bu üç parti bana karşı birleştiler” diyerek.
El insaf demeyelim de ne diyelim şimdi. Geçen yıl teröristleri Haburda devlet töreni ile karşılayanlar da mı CHP ile MHP’lilerdi. 

İmralı’daki teröristle görüştüler iddiaları da mı bu partiler için çıkmıştı.. 
Bu partiler mi ne olduğunu halen kimsenin bilemediği açılım teranesini ortaya atarak ülkeyi bölünme tehlikesi ile karşı karşıya getirdiler? 

Tabi ki hayır. O zaman niçin CHP ile MHP, BDP ile veya terör örgütü ile ittifak yapsınlar. AKP için siyaseten bir şey söylemek gerekiyorsa bu iddia en son söylenecek laf bile değildir. 
Bu söylemler AKP için uç iddialardır. Bunu kendileri de biliyor. Ama Doğu-Güneydoğu haricinde oy alabilmek için Kürt meselesinde milliyetçi bir tavır takınmak daha işlerine geliyor. Bölgeden zaten istediği oyu alamayacak, bari diğer yerlerde oyumu muhafaza edeyim veya artırayım düşüncesidir bu. 

Görecekseniz eğer AKP tekrar iktidara gelirse BDP ile ilgili, Kürt meselesi ile ilgili bütün bu söylediklerini unutacak ve sadece kendilerinin bildiği ve bizlerin bilemediği açılımlarına kaldıkları yerden hızla devam edeceklerdir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.