Başbakan Saf, Yeni Haberi Olmuş

 

Türkiye cinnet halinde. Her gün Başbakan ve Hükümet ile ilgili yeni kayıtlar internete yükleniyor. Amaç belli Hükümeti yıpratmak ve istifaya zorlamak. Çıkan kasetler için hükümet kanadı montaj dese de kasetlerin içeriğiyle ilgili AKP seçmeni de dahil bazı noktalarda doğruluk payı olduğu herkes tarafından kabul görüyor. Ancak Başbakan bütün bu salvolara rağmen mitinglerde kalabalıkları toplamayı başarıyor. Böyle bir durum kasetleri hazırlayanları daha da kamçılıyor olacak ki, gece olduğunda yeni kasetler piyasaya sürülüyor.

Kaydedilen bu konuşmalar şimdilik yolsuzluklar ve arsızlıklarla ilgili. Peki bu ülkenin Başbakanı Türkiye'nin uluslar arası meseleleriyle ilgili diplomatik ve stratejik konularla ilgili konuşmaları ne oldu. Onları ne yapmayı düşünüyorlar acaba diye kimse merak etmiyor. İleride bu türden konuşmaları mesela Almanya’ya, ABD’ye servis ederlerse Türkiye ne yapacak? Diye de kimse sormuyor.

Başbakan ben safmışım inandım diyor. Bu nasıl bir saflıktır. Devletin bütün istihbaratını, terörle mücadelesini, organize suçlarla mücadelesini, bilimini, adaletini birilerine teslim edeceksin. Onlar da devletin ve senin verdiğin gücü arkalarına alarak pervasızca her herzeyi yiyecekler. Başta Başbakanın kendisi olmak üzere devletin her bürokratını her kritik birimini en ince ayrıntılarıyla kayıt altına alacaklar, günü geldiğinde de herkese şantaj yapmak için saklayacaklar, sen de bunları fark etmeyeceksin.

Bu hengamede, Milli Güvenlik kurulunun toplanacağı gün Genelkurmayın kozmik odasına ait görüntüleri bile ifşa edildi “sizin kozmik odanıza kadar sızdım aha da resimleri” dercesine.

Bu ne manaya gelir biliyor musunuz? Türkiye'nin bütün askeri, stratejik planları elimizde demektir. Şimdi hatırlayın bu kozmik odaya niçin girildi diye. Fasulyeden bahaneler ileri sürülerek mahkeme kararı alındı ve bir hakim tayin edilmek suretiyle bu kozmik odaya girildi. Sonrası malum.

Koca Türkiye Cumhuriyetinin getirildiği hale bak. Resmen ayağa düşürülmüş durumda.

Sayın Başbakan bizi kandırdılar biz safmışız desin dursun. Sormazlar mı adama? Safsanız AKP’yi nasıl kurdunuz, 12 yıldır nasıl Başbakanlık yapıyorsunuz. Bu saflıkla gemileri nasıl aldınız vs. Bu işler kolayca kandırılacak, saftirik adamların işi midir?

Konuyla uyumlu çoğunuzun bildiği bir fıkra ile bitirelim bugün.

Yeniçerinin biri çarşının ortasında bir Yahudi esnafı almış altına vuruyor da vuruyor. Yahudi dayak yemeye devam ederken can havliyle haykırmış:

“Azizim ben sana ne yaptım niye bana vuruyorsun” diye.

Yeniçeri de: “Siz Hz. İsa Efendimizi öldürdünüz onun için hıncımı senden alıyorum” der

Yahudi çaresizce tekrar haykırmış: “Mirim senin o dediğin bin sene önceydi yeni mi aklına geldi hesap sormak” diye.

Yeniçerinin cevabı safiyanedir: “Olsun benim yeni haberim oldu”

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.