Balık Hafızalılara

Başbakan Oslo görüşmelerinin duyulduğu günlerde bir mitingde konuşuyor. “Bizim masaya oturduğumuzu söylüyorsanız bu iddianızı ispata siz mükellefsiniz. Hukukta bir kaide vardır: müddei iddiasını ispatla mükelleftir. Eğer bu iddianızı ispat edemiyorsanız müfterisiniz.

Devam ediyor. “Dört kez bunlarla masaya oturduğumuz şerefsizliğini söyleyenler, alçakça iftirada bulunanlar, bunun hesabını her yerde vereceklerdir. Biz bugüne kadar Ak Parti olarak hiçbir zaman terör örgütüyle masaya oturmadık, hiçbir zaman da oturmayacağız. Böyle bir şey yok.

Yine o günlerde Başbakan yardımcısı Bülent Arınç konuşuyor:

“Terör örgütüyle pazarlık yapılmış! Kim söylüyor dağdaki eşkıya. Şimdi eşkıyanın sözüne bakacaksın da 35 yıldır tanıdığınız Bülent Arınç’ın sözüne bakmayacaksın. Bu vicdanlara sığmaz. Biz teröristlerle masaya oturup pazarlık yapacak namussuz ve ahlaksızlardan değiliz:

Başbakan bir televizyon programında geçtiğimiz aylarda konuşuyor: “Burada bir yanlış ve yalan haber uçurmayı Bölücü terör örgütü Oslo ile ilgili farş etti. Şimdi o aslında bir belge değil, düzenledikleri aslında bir belge değil, onların hazırlamış olduğu kendilerine göre hazırladıkları bir yazı. Bunu belge olarak sundular. Oradaki görüşmelerden de onun içinde yok mudur vardır. Ama bize göre evrakın belge olabilmesi için tarafların evrakın altında imzalarının olması lazım. Böyle bir imza var mı yok. …..Bu belge ortaya çıkınca müsteşarımın üzerine gittiler. Sonrasında da benim üzerime geleceklerdi. Yani ben o zamanlarda da o açıklamayı yaptım. Müsteşarımın üzerine niye gidiyorsunuz direkt benim üzerime gelin. Onu oraya ben gönderdim. Ne yapacaksanız bana yapın. …. Çözüm için yapılması gereken neyse bunu yapmak durumundayız…..bu arada imralı ile ilgili görüşmeler yine olabilir…

Dün AKP’nin kongresi vardı. Kuzey Irak Kürt yönetimi başkanı Barzani de davetliydi. Kürsüye çıkarken AKP delegeleri “Türkiye seninle gurur duyuyor” sloganları atmış. Ne diyelim helal olsun! Merd-i kıpti secaatin arzederken sirkatin söylermiş.

Balık hafızalı bir toplum olduk vesselam. Bütün bu konuşmalar bütün sosyal paylaşım sitelerinde mevcuttur. Dileyen açar dinler. Barzani’yi ise anlatmaya gerek yok ne mal olduğunu bilen bilir zaten. Konuşmalar veya Barzani’yle ilgili gurur duyan! necip AKP delegeleri ile yorum yapmayıp konuyu siz değerli okurlarımızın takdirine bırakıyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.