Bak Postacı Yürüyor, Elazığ Kilitleniyor

21 Haziran Perşembe saat 10 civarı Abdullahpaşa istikametinden şehir merkezine gelen araçlar yolun kapatılmış olması sebebiyle müthiş bir trafiğe takılıyor ve 15-20 dakikada alınması gereken yolu neredeyse 1 saatte ancak alıyorlar.

Yollar niye kapatılmış? Efendim postacıların yürüyüş yarışması varmış. 

Sizin yedi ceddinize rahmet. Yıllardır trafik keşmekeşi ve her türlü belayı musibeti yaşayan bu şehri mi buldunuz? yarışma yapacak. Vah benim zavallı Elazığlı hemşerilerim, vah ki vah. Sen 35 derece sıcakta yarım gün boyunca trafik çilesi çek, seni idare edenler de “bak biz ne güzel yarışma yaptırıyoruz diye kasım kasım kasılsınlar. Sorsan da neler neler anlatırlar. Yok efendim Elazığ için gurur verici bir gündü, yok efendim sayın bakanımıza vs. teşekkür ederiz filan diye bir sürü laf söylerler.

Demezler ki bir kavşak yapalım dedik yüzümüze gözümüze bulaştırdık. Üstüne bir de canımız sıkıldıkça yarışma yaptırıyoruz trafik çilenizi üçe beşe katladık.

Bu şehri idare ettiğini zannedenler. Lütfen Abdullahpaşa, Hilalkent, Sürsürü dolmuşlarına bir zahmet binin veya bir aracın direksiyonuna geçin. Bu yollarda biraz da siz çile çekin ki göresiniz vatandaş sizi nasıl hayırla yad ediyor! Bu milletin çektiği çileyi sizler artırmaya devam ettikçe rütbeleriniz mi yükseltiliyor anlamak mümkün değil. 

Ana caddeyi postacılar yürüyor diye kapattınız. Güzel, hadi bir şey demeyelim. Büyük araçlar dahil ara sokaklar da seyrediyor. Peki bu ara sokaklara birkaç trafik polisi de mi konulmaz. Allahtan korkmazlar. Sürücüler, araçlar ara sokaklarda biri birine girmiş kavganın gürültünün bini bir para olmuş, kimin umurunda? Siz halen ödül törenlerinde boy göstermenin derdindesiniz.

-Kavşak yapalım dediniz yüzünüze gözünüze bulaştırdınız.

-Neredeyse her vilayette yapılan büyük AVM lerden biri Elazığ’da yapılacaktı. Ses seda yok.

-Elazığ sağlık merkezi olacaktı avucumuzu yalattınız.

-Elazığspor Süper Lige çıkmış. Takımı amatör kümede olan şehirlere stadyumlar yapılıyor. Süper Ligdeki Elazığ’a bir daha avucunuzu yalayın muamelesi yapıyorsunuz.

- Doğalgaz geldi diye havalar yaptınız. O da durdu. 

- Havaalanının terminal binası ne durumda?

Daha anlatacak bir çok konu var. Sizler, bu şehrin saydığımız problemlerine çözüm üretmeyin. Ama postacıları yürütüp yarışma yaptırın. Hem de Elazığ’ın tek alternatif olarak kalmış olan caddesinde. Helal olsun size. Bu şehir 50-100 yıl da geçse sizi unutmayacak.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.