Aman Aman Valimiz Mini Mini Valimiz

 

Eyyy Sayın valimize Allah belanı versin diyen vatandaş.

Sen kim oluyorsun da bu mübarek adama beddua ediyorsun. O vali ki: Adana gibi koca bir vilayetin valisi. Boyuna posuna baktın da adamı Karamürsel sepeti mi sandın.

Allah belanı versin dediğin valiyi bugüne bugün koca Başbakanımızın önerisiyle Cumhurbaşkanımız atamış. Demişler ki “Adana vilayetini senin taht-ı tasarrufuna verdik, git bildiğin gibi idare et. Bu bakımdan mübarek ve coş’kulu valimize beddua etmekle sen en büyük kabahati işledin. Bundan sonra başına geleceklerden artık sen sorumlusun. Dua et Osmanlı döneminde değiliz kelleni anında alırlardı alimallah.

Gafil adam sen bilmez misin ki Vali demek hükümet demek. Hükümetimizin Başbakanının karşısında ayağa kalkmayan nice generaller içeri tıkıldı da çıkmaları zor görünüyor. Şimdi sen kalkmışsın bu mübarek ve nur saçan adamların atadıkları mübarek, nurlu ve çoş’kulu valimize beddua ediyorsun. Dua et sadece beddua ettin. Bu yüzden hafif cezalarla kurtarabilirsin. Amma hele bir küfür edeydin, görürdün ebenin damındaki kiremitleri sana nasıl saydırıyorlar.

Valinin sana hitaben söylediği “Gavat” lafına gelince: Adam koskoca vali. Daha sinkaflı veya okkalı bir küfür etmediğine şükret. “Gavat” lafını da küfür olarak zannetme. Gavat argoda kadın satan demektir. Biliyorsun son zamanlarda vatan satmak gibi, geçmişini satmak gibi, devletin malını satmak gibi kadın satmak da itibarlı bir meslek haline geldi. Bunda hakaret addedilecek bir taraf yok. Sana verilecek cezayı kabul edip otur. Sakın hakkımı aramak için mahkemelere giderim diye düşünme orada da hüsrana uğrarsın.

Anlamayana not: Bu yazıda ironi yapılmıştır.

*Aman aman valimiz, mini mini valimiz, ne olacak halimiz. Eski İstanbul Valilerinden Fahrettin Kerim Gökay için söylenen bir tekerleme

*****

Aziz Yıldırım Tekrar Fenerbahçe’ye Başkan seçildi. Siyasi irade başta olmak üzere diğer bazı kesimler de hazmedemedi bunu. Yine Aziz Yıldırım’ın üzerine gitmeye başladılar. Nerede demokrasiye saygı. 9000’e yakın üye oy kullanmış ve ezici bir çoğunluk Yıldırım’a oy vermiş. Bu mu demokrasiye inanmak. Vay efendim bu üyeleri Yıldırım kaydetmiş demek kongre üyelerine saygısızlıktır. Acaba başka bir alıp veremedikleri mi var bu adamların Aziz Yıldırım’la diye aklımıza takılmış durumda.

Göreceksiniz zaman ilerledikçe bütün hesap kitabı olup da bugün Aziz Yıldırım’a ve Fenerbahçelilere karşı açık ve net olarak karşı çıkmaya cesaret edemeyip perde gerisinde saklananların kimlikleri ve niyetleri birer birer ortaya çıkacaktır.

Ne demişler: Zaman her şeyin aynasıdır.

****

Bu hafta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ümüzün ebediyete intikalinin 75. yıldönümü. Kendini minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhu şad mekanı cennet olsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.